Auta

Administracja i zarządzanie Serwerami VPS stanowi wielopoziomowe zadanie.

Serwer VPS (jest to skrót angielskiego terminu) dzieli komputer na części, natomiast każda część ma na celu imitować oddzielny serwer fizyczny. Inaczej mówiąc – jest to technologia , która pozwala na stworzenie wielu wirtualnych maszyn w jednej maszynie fizycznej. W dodatku każdy tego typu serwer jest całkowicie oddzielony od innych. Tego rodzaju serwery są zazwyczaj używane przez wyspecjalizowane sklepy ecommerce albo też duże serwisy.

Serwery VPS są swego rodzaju wysoce zaawansowanym wirtualnym systemem, w którym wykorzystanie stosownego oprogramowania umożliwia całkowite odwzorowanie serwera dedykowanego (fizycznego) konkretnego laptopa. Jedyną różnicą w odniesieniu do serwera dedykowanego jest to, iż jego zasoby w zakresie sprzętu dostępne są dla wielu użytkowników. Makeapp stanowi wielopoziomowe zadanie. Co najważniejsze oprogramowanie, na jakim działa serwer musi być ciągle updatowane, by prawidłowo działało. Dodatkowo należy śledzić odpowiedzi czy usługi programów na konkretnym serwerze a jeśli zajdzie taka potrzeba naprawić występujące błędy.

Te działania są absolutną podstawą dobrej administracji, jednakże możemy je rozszerzyć o takie działania jak: optymalizacja aktualnych konfiguracji oraz archiwizacja danych. Niezwykle ważne jest aby nasz hosting był odpowiednio zabezpieczony. By sprawdzić ochronę danego serwera w bardzo wielu przypadkach wykonuje się testy penetracyjne. Jest to etyczne hakowanie. Administrator serwera hackuje go w identyczny sposób jak uczyniliby to ewentualni hakerzy. Tak weryfikowane są wszystkie zabezpieczenia mające na celu ochraniać serwer przed tego rodzaju atakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *