Auta

Obróbkę stali nierdzewnej można wykonać z pomocą tokarki albo frezarki.

Usługi toczenia i frezowania muszą być zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, w tym zasadami BHP. Zgodność z normami, tyczy się zarówno urządzeń, takich jak pilarki tarczowe, taśmowe, różnego typu strugarki, lecz także większych maszyn jak na przykład tych służących do podnoszenia ludzi, gdzie występuje ryzyko upadku z wysokości ponad 3 m. Jednakże oprócz bezpieczeństwa i zgodności wyrobów w grę wchodzi też jakość tych maszyn.

Produkty ze stali nierdzewnej, wyróżniają się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i jak ich nazwa wskazuje nie ulegają korozji. Obróbkę takiej stali nierdzewnej można wykonać między innymi z pomocą frezarki lub tokarki. Usługi frezowania i toczenia mają na celu nadanie konkretnemu przedmiotowi oczekiwanego rozmiaru, kształtu, a także stopnia wygładzenia. Czym różnią sie od siebie te dwie techniki? Toczenie odbywa się, przez ruch narzędzia tokarskiego równolegle lub prostopadle do płaszczyzny obracającego się lub nieruchomego przedmiotu poddawanego obrabianiu. Proces ten, służy do otrzymania przedmiotu mającego kształt walcowaty lub kulisty.

Frezowanie natomiast, to obróbka przedmiotów która odbywa się przez skrawanie urządzeniem o nazwie frez, bądź w wypadku metody CNC frez sterowany numerycznie, który gwarantuje bardzo dużą precyzję wykonania. Obróbka przebiega tak, że maszyna robi ruch obrotowy, a aktualnie obrabiany materiał – np. stal nierdzewna, ale także tworzywa sztuczne czy drewno – ruch posuwowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *