Uncategorized

Testy penetracyjne są to symulacje ataku informatycznego dokonanego przez hakera.

Prywatny serwer wirtualny to metoda na partycjonowanie fizycznego serwera na kilka serwerów, tak aby każdy miał możliwość własnej, dedykowanej maszyny. Właściwie każdy Hosting VPS ma możliwość obsługiwać własny, posiadający pełnię praw system operacyjny, a każdy hosting mamy możliwość uruchomić jeszcze raz całkowicie niezależnie.

 

W rzeczywistości dzielenie pojedynczego serwera tak, żeby wyglądał jak kilka serwerów, był od dawna powszechnie stosowaną praktyką w komputerach mainframe, lecz po nie tak dawnym ożywieniu związanym z rozwojem oprogramowania a także technologii wirtualizacji , która była wykorzystywana w pozostałych architekturach. Administracja serwerem koncentruje się na przydziale wszelakich różnorodnych zasobów. Serwer fizyczny jest uruchamiany standardowo. Potem uruchamia taki program, jaki odpowiada za uruchomienie każdego serwera wirtualnego w środowisku wirtualnym (bardzo podobnie do emulatora). Serwery wirtualne nie posiadają bezpośredniego dostępu do sprzętu dlatego przeważnie uruchamiają się z obrazu dysku.

 

Istnieją dwie metody wirtualizacji: oprogramowanie oraz sprzęt. W typowym wirtualnym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne użytkują to samo jądro i naprawdę potrzebują współdzielonych zasobów rdzenia. Tego rodzaju wirtualizacja ma zwykle mnóstwo zalet w sytuacji serwera internetowego. Głównymi przykładami są Xen, Virtuozzo, HyperVM, Vserver oraz OpenVZ, który jest podstawowym jądrem zarówno HyperVM, jak również Virtuozzo. Testy penetracyjne są to kontrolowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *