Dom i rodzina

Urządzamy małą łazienkę

Aranżacja łazienki to niezwykle trudne zadanie. Staje się ono jeszcze trudniejsze, gdy zamiast dużego i przestronnego pomieszczenia, ma się do czynienia z często spotykaną w blokach wielorodzinnych małą łazienką. Jak w takiej przestrzeni zmieścić wszystko, co jest potrzebne, a zarazem stworzyć pomieszczenie gustowne i dobrze zaaranżowane?

Niezbędne wyposażenie łazienki

Jak każdy doskonale wie, łazienka musi być wyposażona w odpowiednie, niezbędne sprzęty i urządzenia. Jak na niewielkiej przestrzeni zmieścić je wszystkie?
Co konkretnie powinno znaleźć się w każdej łazience? Oczywiście powinna to być muszla klozetowa, umywalka, prysznic i grzejnik. O ile z samą muszlą niewiele da się zrobić i po prostu musi on się znaleźć w łazience, to już w przypadku pozostałych pozycji można zastosować nieco sprytnych rozwiązań. Bardzo dobrym posunięciem jest np. umywalka wpuszczana w blat. Dzięki temu, że nie jest to wolnostojąca umywalka, zyskuje się bardzo wiele przestrzeni. Dodatkowo zyskuje się ją z uwagi na to, że nie trzeba montować dodatkowej szafki, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy zmieścić można w szufladach umieszczonych pod umywalką. Jeśli chodzi o grzejniki łazienkowe, to zdecydowanie najlepszym pomysłem jest podwieszenie ich nieco wyżej, dzięki czemu zyskuje się jednocześnie funkcje suszarki. Z oczywistych względów konieczne może stać się zrezygnowanie z wanny, którą jednak z dużym powodzeniem może zastąpić niewielkich rozmiarów prysznic umieszczony w samym rogu łazienki.

Wizualnie powiększamy łazienkę

W przypadku niewielkiej łazienki bardzo ważne jest to, aby przy pomocy określonego rodzaju technik i akcesoriów, nieco optycznie powiększyć jej powierzchnię. Rewelacyjnie w tym celu sprawdzają się lustra. Powoduje to, że lustro w małej łazience powinno być największe, jakie tylko da się znaleźć i zamontować w pomieszczeniu. To o czym szczególnie trzeba pamiętać, to aby płytki podłogowe z https://tanialazienka.com/plytki-podlogowe.html w małej łazience nie były zbyt duże. Ogromne kafle łazienkowe optycznie będą łazienkę kurczyć, co jest efektem oczywiście niepożądanym. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się mniejsze kafelki.
Równie ważne co kafelki i lustro, jest w małej łazience oświetlenie, a także kolorystyka. Mała łazienka jak każde inne pomieszczenie powinno być możliwe jak najjaśniejsze. Jeśli łazienka nie ma dostępu do naturalnego światła, powinno się dobrać kolor oświetlenia w taki sposób, aby możliwie jak najwierniej je odwzorowywało. Podobnie jak i kolory ścian i kafelków podłogowych, również powinny być utrzymane w jasnej, lekko ciepłej barwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *