Podróże

Znaleźć możemy tu także od pewnego czasu popularną tężnie solankową – znakomitą i naturalną inhalacje do której wykorzystuje się przede wszystkim solanki jodowo-bromowe.

Marzy Ci się urlop wypoczynkowy gdzieś daleko w górach, ale obawiasz się tłumów ludzi i tłoku? Znakomitym pomysłem na taki odpoczynek będzie nocleg w Rabce-Zdrój, miejsce znane z świetnych atrakcji turystycznych zarówno latem jak również zimą. Jest to mała malownicza miejscowość położona w woj. małopolskim, w pięknej kotlinie rabczańskiej u podnóża Gorców i Pasma Babiogórskiego. Nad miastem wznoszą się malownicze lasy, które dbają o jakość powietrza i zabezpieczają miasteczko przed lodowatym wiatrem – co oznacza, iż zimy są w zasadzie łagodne.

 

Poza rozmaitymi szlakami turystycznymi oraz znakomitymi zabytkami zagórzańskiej kultury, miasteczko słynie w szczególności z ponad stuletniego uzdrowiska, które przede wszystkim specjalizuje się w leczeniu chorób oddechowych a także alergii. Znajdziemy tutaj również od pewnego czasu słynną tężnie solankową – znakomitą i naturalną inhalacje do której stosuje się tak zwane solanki jodowo-bromowe. Interesującą atrakcją jest też wszystkim znany Park Rozrywki Rabkoland, który zachwycać będzie zwłaszcza najmłodszych. Czy będziesz nudził się tu w czasie zimy? Oczywiście, że nie. W Rabce znajdują się liczne wyciągi i trasy narciarskie, świetna wieża widokowa a ponadto Centrum Świętego Mikołaja.
Myślę, że warto zatem zainteresować się tym, co oferują nam domy z bala Rabka Zdrój. Przede wszystkim są to obiekty całoroczne, co znaczy, że podczas zimy pomieszczenia posiadają ogrzewanie. Ze względu, że jest to niezbyt duże miasteczko – obiekty noclegowe umiejscowione są w bardzo cichych i spokojnych miejscach,  często z pięknymi widokami na przykład na Babią Górę. Przeważnie wyjeżdżamy z myślami, aby spędzić swój czas na świeżym i zdrowym powietrzu – częstym plusem miejsc noclegowych w Rabce-Zdrój są więc place zabaw dla maluchów, miejsce na rozpalenie grilla lub ognisko, liczne sady z owocami czy też boiska.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *